Jsem jedno ucho. A co vy?

Jsem jedno ucho

S čím vším se musí v životě vypořádávat lidé se sluchovým handicapem? Jaké bylo jejich dětství? Studovali na „normálních“ školách? Bylo pro ně těžké najít si životního partnera? Kde nejčastěji neslyšící pracují a kde je naopak zaměstnavatelé nechtějí? Umí všichni lidé se sluchovým handicapem znakový jazyk?

Tohle je jen pár otázek, na které byste se lidí se sluchovým handicapem možná chtěli zeptat. Ale nejspíš byste se báli, že vás stejně neuslyší. Proto se budeme ptát za vás. V projektu Jsem jedno ucho.

V následujících týdnech vám každý pátek představíme příběh neslyšícího, nedoslýchavého nebo ohluchlého člověka. Nahlédnete tak do neuvěřitelného světa. Do světa lidí s neviditelným handicapem.

A uvědomíte si, že lidé se sluchovým postižením jsou jedno ucho. Chtějí si se slyšícími povídat. Chtějí jako vy slyšet a být slyšeni…

Chcete se stát součástí naší úžasné komunity? Přidejte se k nám na Facebooku Jsem jedno ucho https://www.facebook.com/JsemJednoUcho/. Neuniknou vám tak nové příběhy, ani novinky ze světa lidí se sluchovým handicapem.

Poprvé díky projektu #JsemJednoUcho vzniká platforma, která spojí dohromady slyšící s neslyšícími, ale i nedoslýchavými
a ohluchlými. Buďte u toho s námi, bude to velké! 😊

 

Projekt je součástí letošních oslav 150. výročí Pražského spolku neslyšících (1868–2018), který je pobočným spolkem Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR.

VERONIKA CÉZOVÁ

Vytisknout