Aktivity plánované na podzim 2021 v rámci projektu

Zajímá vás, co čeká zaměstnance CNN, o.p.s. a CZTN v rámci projektu v průběhu podzimu 2021?

Na 16.9. je naplánovaný akreditovaný kurz Time management v sociálních službách - čas jako hodnota (obsah kurzu si můžete přečíst zde). Kapacita kurzu je 15 osob a již je naplněna! Na kurz je zajištěno i simultánní tlumočení.

V září též proběhnou konzultace v rámci KA2 vedené odbornými konzultanty. Cílem těchto konzultací je aktualizace standardů kvality v sociálních službách a navazujících metodik. Tyto konzultace vedou zkušení odborníci z praxe. Konzultace budou probíhat i v dalších měsících (nejen v září 2021).

Říjen bude pro zapojené organizace z hlediska projektu klidnější, čekají je však např. online setkání sociálních pracovníků + pracovníků v sociálních službách (6.10. 2021) a následně i setkání ředitelů/vedoucích sociálních služeb (26.10.), která obě organizuje SNN v ČR, z.s. v rámci svých dalších aktivit.

A v listopadu budou mít znovu napilno. Dne 11.11. 2021 dopoledne proběhne mezioborové setkání zaměřené na téma osob s kombinovaným postižením (primárně těch, kteří mají sluchové postižení ve spojitosti s dalším druhem postižení). Zájemci o účast na mezioborovém setkání se mohou přihlásit do 21.10. 2021. 
Následně na 23.11. 2021 je naplánované celodenní metodické setkání na téma komunikace a tlumočení osobám s kombinovaným postižením (opět s důrazem na spojení sluchového a dalšího druhu postižení). Toto metodické setkání povedou dva odborníci z prxe a část proběhne přímo v českém znakovém jazyce. Zájemci o účast na metodickém setkání se mohou přihlásit do 25.10. 2021.

Na kterou z těchto aktivit se těšíte? Které se zúčastníte?

A co se bude dít v roce 2022?
V lednu se uskuteční další metodické setkání a to na téma aktualit v sociální oblasti (s důrazem na novelizaci zákona o soc. službách, pokud bude schválena). Na toto setkání se též mohou zaměstnanci CNN, o.p.s. a CZTN přihlašovat.
Na jaře poté proběhne ještě poslední metodické i mezioborové setkání, akreditovaný kurz i závěrečná konference. Na ty se však ještě není možné přihlásit, protože o jejich termínu se teprve jedná :)
Vytisknout