Aktuality ke dni 23.3.

-stav nouze (platnost všech zákazů) prodloužen do 1.dubna

- NOVĚ nákup v prodejnách potravin a drogerií pro lidi nad 65 let a handicapované mezi 8:00 a 10:00 hodinou. Platí také pro držitele průkazů ZTP-P starší 50 let včetně jejich doprovodu a zaměstnance pečovatelských služeb. Pro lékárny žádná omezení pro žádné věkové skupiny neplatí.

Školství 
- zápis do základních škol bude probíhat bez účasti (pouze na dálku)

- přijímací zkoušky - proběhnou nejdříve čtrnáct dní po znovuotevření škol (přijímací zkoušky budou pouze jednokolové a případné náhradní termíny)

- maturitní zkoušky - státní část proběhne nejdříve 21 dnů po znovuotevření škol a proběhnou bez písemné části z českého jazyka a z cizího jazyka. Státní část bude zahrnovat didaktické testy.  Státní maturity proběhnou na školách, školám bude poskytnut klíč k jejich vyhodnocení. Pokud nedojde k otevření škol do 1.června 2020, tak maturitní vysvědčení bude uděleno dle známek z posledních tří vysvědčení.

- vysoké školy - s rektory se budou řešit úpravy termínů přijímacího řízení na vysoké školy a úpravu podmínek přijímacích řízení. 

Přepis celé tiskové konference je k vidění zde: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/ministerstvo-skolstvi-chce-kvuli-epidemii-odlozit-maturity-a-prijimaci-zkousky-az-do-zruseni-krizoveho-opatreni-180570/

Video v českém  znakovém jazyce: https://www.youtube.com/watch?v=WERuZUPaJFE&feature=youtu.be

 
Vytisknout