Výstava - NAŠE CESTA

Hledáme spolupracovníky – průvodce na výstavu. Máme zájem především o mladé lidi se zrakovým, tělesným nebo sluchovým postižením, kteří mají schopnosti i chuť prezentovat svůj svět dětem i dospělým. Uvítáme i studenty a další sympatické lidi, kteří mají vztah k dětem i k problematice komunikace s lidmi se zdravotním postižením. 

obrazek-vystava-nase-cesta

Milá kolegyně, milý kolego,

dovolte, abychom Vás oslovili s nabídkou spolupráce na projektu chodicilide.cz.

V současnosti začínáme sestavovat tým průvodců, pro který hledáme pozitivní lidi s postižením i bez postižení, kteří chtějí spolu s námi dětem i dospělým přibližovat svět lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením.

Výstava NAŠE CESTA bude od 1. října do 30. listopadu 2014 probíhat v Praze, v Křižíkově pavilonu výstaviště v Holešovicích.
 

Pokud máte i nyní chuť a možnosti pracovat v Praze a chcete se do výstavy zapojit, REGISTRUJTE SE ZDE.  Více informací naleznete v dodatku na konci tohoto emailu nebo v letáčku, přiloženém pod tímto odkazem, případně na webových stránkách projektu www.chodicilide.cz. Představu o pracovním prostředí a náplni výstavy si můžete udělat na  www.vystavanasecesta.cz, stránkách věnovaných zatím prvnímu kolu výstavy, které teď probíhá v Brně.
 
Samozřejmě budeme rádi, pokud o možnosti brigády nebo praxe informujete i své kolegy nebo kamarády.
 
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Slávka Hocká
manažerka projektu chodicilide.cz 

Obecně prospěšná společnost Sirius, o.p.s.
Thunovská 12
118 00 Praha 1
tel.: + 420 737 254 448
e-mail: slavka.hocka@opssirius.cz
www.opssirius.cz, www.chodicilide.cz

Dodatek (přepis textu z přiloženého letáčku určený především pro uživatele hlasových výstupů):

Chcete udělat něco smysluplného? Myslíte si, že máte co říct? Rádi pracujete s dětmi, rádi komunikujete a rádi se učíte nové věci? Bydlíte v Praze nebo okolí?

Výstava Naše cesta přibližuje dětem i dospělým život lidí se zdravotním postižením. Je založena na vlastním zážitku a osobním setkání. Úspěch výstavy závisí na kvalitním týmu průvodců, kteří budou asistovat návštěvníkům výstavy při jejich aktivitách, předávat informace a učit je účinně pomáhat a komunikovat s lidmi s různými typy zdravotního postižení.
REGISTRUJTE SE ZDE  a staňte se průvodcem na interaktivní výstavě Naše cesta !
Vítáni jsou jak sami nositelé zdravotního postižení, tak i jejich příznivci a lidé s rozhledem a ideály.

Co znamená interaktivní výstava:
Cílem výstavy je prostřednictvím vlastního zážitku a osobního setkání formovat a měnit postoj návštěvníků k lidem se zdravotním postižením. Ve virtuálním světě na ploše 1200m2 se návštěvníci podívají například do speciálně upraveného bytu, vyzkouší si manipulaci s ortopedickým vozíkem, orientaci na ulici bez kontroly zrakem nebo pocity člověka, který neslyší zvuky kolem sebe. Vyzkouší si sporty, hry i různé každodenní činnosti z pohledu člověka s omezením pohybu nebo bez využití některého ze smyslů, na které jsou zvyklí se běžně spoléhat. Seznámí se s různými nástroji, pomůckami a přístupy, které lidé se zdravotním postižením v takových situacích používají. Výstava se zaměřuje na zrakové, sluchové a tělesné postižení.

Jak bude práce průvodce vypadat :

  • Asistenti na jednotlivých stanovištích budou pomáhat návštěvníkům, učit je správné manipulaci s pomůckami usměrňovat aktivity návštěvníků, podávat jim informace relevantní k danému stanovišti a odpovídat na otázky.
  • Průvodci skupin budou svěřené třídě nebo skupině podávat základní instruktáž o výstavě a jednotlivých  skupinách postižení, koordinovat pohyb skupiny v otevřeném prostoru, odpovídat na otázky a řešit problémy.

Všichni průvodci budou seznámeni se základními informacemi o projektu a o typech zdravotního postižen tak, aby dokázali tuto znalost předávat návštěvníkům. Většina průvodců musí být schopna pracovat flexibilně na libovolném stanovišti.
Výstava bude otevřena pro veřejnost po dobu dvou měsíců sedm dní v týdnu. Průvodci se budou střída v režimu dlouhý – krátký týden (s určitou flexibilitou). Možností je práce na celý den (8,5h plus pauza na oběd) nebo poloviční směny (4,5h).
Pracovníci budou dostávat finanční odměnu.
Pro ZTP – prostory výstavy budou bezbariérové a i zázemí výstavy bude uzpůsobeno pohybu osob se zdravotním postižením. Realizátor výstavy ale nemůže zajišťovat průvodcům ubytování ani asistenci nebo dopravu nad rámec vzájemné osobní pomoci v rámci týmu.
Jak budeme průvodce vybírat :

  • Od průvodců očekáváme především komunikativnost, schopnost pracovat v týmu, schopnost pracovat s dětmi.
  • Velmi významný je pro nás pozitivní pohled na svět, ochota poznávat, potřeba pomáhat a měnit svět.
  • Výhodou je osobní zkušenost se životem se zdravotním postižením, ať už v roli člověka se zdravotním postižením nebo v roli pečovatele či přítele.
  • Výhodou jsou teoretické znalosti speciální pedagogiky, sociální práce a příbuzných oborů.

Jak se můžete přihlásit?

  • Pro zájemce o spolupráci jsme připravili REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ na adrese https://docs.google.com/forms/d/1UHQEKnngz950Ie7BOpCH46P8jNdwGqFGwpeW_2mu4Xs/viewform?usp=send_form
  • Úspěšnou registraci Vám potvrdíme emailem do konce pracovního týdne, ve kterém jste se registrovali.
  • Po registraci budete pozváni na jednodenní vstupní školení, které vám umožní nabrat potřebné znalosti, seznámit se s týmem spolupracovníků a vyzkoušet si některé modelové situace. Nám celodenní spolupráce pomůže zařadit vás do jednotlivých směn a pracovních pozic podle vašich preferencí, schopností a možností.
  • Účast na školení nebude hrazená, považujeme ho za součást výběrového procesu.
  • K uzavření smluvního vztahu dojde po absolvování školení, 30.9.2014
  • Spolupráce je možná na dohodu o provedení práce nebo na živnostenský list.

Kontakt: spolupracovnici@chodicilide.cz
 


Vytisknout